Największa kolekcja serów we Wrocławiu

W EPI czeka na Ciebie największa we Wrocławiu kolekcja starannie wyselekcjonowanych serów. Nie musisz surfować po specjalistycznych sklepach w internecie. Dla Ciebie sprowadzamy do Wrocławia całą gamę serów wiodących odmian i gatunków. Są wśród nich europejskie klasyki i rarytasy, a także unikatowe, nagradzanie medalami dolnośląskie sery owcze i kozie. Przyjdź i sprawdź, czy mamy Twój ulubiony ser!

Francuskie sery w EPI

Francuskie sery dostępne w EPI to oczywiście oryginalne sery brie, słynące z eleganckiego smaku, najlepsze odmiany camembert i owcze sery gatunku roquefort, nazywanego królem serów. Na oryginalnych serach Roquefort wytwarzanych w Roquefort-sur-Soulzon wzoruje się wielu europejskich producentów, te najlepsze rokfory również mamy w ofercie.

Włoskie sery w EPI

Nie sposób wymienić wszystkich 300 produktów z oferty stoiska serowego w EPI, ale tradycyjnie wytwarzane włoskie sery ze znakiem D.O.P. (Denominazione d’ Origine Protetta) musimy tutaj wyróżnić. Mamy w stałej ofercie produkowane regionalnie i zgodnie z pierwotną recepturą mozzarelle di bufala, burraty, sery ricotta i mascarpone. Klienci EPI cenią sobie lombardzką gorgonzolę: młodą w stylu dolce oraz dojrzewającą przez rok gorgonzolę piccante. Przyjeżdżacie do nas po prawidłowo leżakowany, oryginalny parmezan, podstawę wielu potraw włoskiej kuchni! W EPI dostępne są różne wersje Parmigiano Reggiano D.O.P., których smak i cena zależą od długości dojrzewania (12-24- i 36-miesięczne). Wszystkie produkowane wg tradycyjnej receptury w regionie Emilia-Romania. Inne popularne włoskie sery w naszej ofercie to np. Grana Padano czy owcze Pecorino Romano.

Europejskie klasyki – fondue i deski serów

Bogactwo i różnorodność europejskich serów sprawia, że każdy klient EPI znajdzie dla siebie odpowiedni smak. Eksperci, obsługujący stoisko z serami, doradzają klientom, które gatunki sera będą najlepsze do poszczególnych potraw. Na szwajcarski przysmak, czyli serowe fondue, dobierzemy odpowiednie do topienia sery ementaler czy gruyère. Deska serów to już cały wachlarz możliwości, gdzie wybór zależy i od liczby gości, i od ich kulinarnych upodobań. W deski serów wkomponowujemy m.in. hiszpańskie Manchego, oryginalne cheddary i maasdamy, szwajcarski Appenzeller, kultowy ser Morbier z charakterystycznym paskiem popiołu… Doradzimy, jak je dopasować do okazji i jak połączyć z winem i innymi dodatkami, przewidzianymi do degustacji. Mamy także w ofercie Zestaw cateringowy, który łączy najsmaczniejsze sery z europejskimi wędlinami i innymi dodatkami.

Rzemieślnicze sery owcze i kozie w EPI Wrocław

Regionalne, produkowane w rzemieślniczy sposób sery kozie i owcze podbijają serca klientów EPI. Sprowadzamy dla Was najlepsze produkty z mleka koziego i owczego, wytwarzane w tradycyjny sposób na Dolnym Śląsku.

Sery dobre od samego początku

Współpracujemy z wyjątkowymi serowarami, którzy dbają o swoje wyroby od samego początku. W tradycyjny sposób hodują kozy i owce, które pasą się na wzgórzach wśród dziewiczych terenów Sudetów. Ich właściciele nie stosują nawozów i pestycydów, ponieważ wiedzą, że dobra hodowla ma ogromny wpływ na smak żywności. Z mleka od własnych zwierząt, które wypasają na łąkach z widokiem na Śnieżkę, wytwarzają potem sery – znów zgodnie z tradycją i bez pośpiechu. Tak powstają nagradzane medalami dojrzewające sery kozie i owcze, które podaje się nawet na oficjalnych przyjęciach na najwyższym szczeblu.

Nasi ludzie, nieoceniona ekipa EPI, mają umiejętność nawiązywania współpracy z rzemieślnikami z całej Polski, którzy tworzą sery na miarę dzieł sztuki. Oprócz świeżych i dojrzewających serów kozich i owczych sprowadzamy z Podlasia ok. 20 rodzajów sera korycińskiego. Z Polesia przyjeżdżają do EPI: świeże mleko kozie oraz jogurty i kozie twarożki.

Serowa awangarda i sery dla wymagających

Różnorodność naszej oferty tworzą także sery, których smak wzbogacają rozmaite dodatki. Na stoisku mamy m.in. ser z dodatkiem kwiatów alpejskich, włoskie sery z czarną truflą, sery z lawendą, papryką, winem, oliwkami, chili, czarnuszką, jalapeno, figą, orzechami, czubrycą, czosnkiem, pokrzywą, kminkiem…

Nie zapominamy o osobach z nietolerancjami oraz szukających produktów niskotłuszczowych. Specjalnie dla nich sprowadzamy do EPI we Wrocławiu sery bez laktozy i light o niskiej zawartości tłuszczu. Jednego w EPI nie kupicie za to na pewno. W naszym sklepie nie sprzedaje się serów z dodatkami utwardzonych tłuszczów roślinnych i wyrobów seropodobnych.

Galeria